कृषि बस्तु आपूर्ति श्रृखलाका लागि कृषि मन्त्रीलाई बाली संरक्षण अधिकृतको खुल्ला पत्र

0
27

माननीय कृषि मन्त्रीज्यू,
सादर नमस्कार
सार्स कोभ–२ भाइरस संक्रमणको अनियन्त्रित प्रकोपको रुपमा देखापरेको यो प्रकोप संसारको सबै देशले गम्भीर चुनौतीको साथ सामना गरिरहेको सन्दर्भमा हाम्रो देश पनि अछुतो रहन सक्दैन । सार्स कोभ–२ भाइरस संक्रमणको जोखिमबाट माननीयज्यू सुरक्षित हुनुहुन्छ होला भन्ने आशा गरेको छु ।

सरकारले आव्हान गरेको लकडाउन पश्चात सार्बजनिक निकायहरुमा सेवा प्रवाह बन्द गरिएको अवस्था र सर्बसाधाहरणलाइ घर भित्रै बसि संक्रमण फैलिन नदिन आम नागरिकलाइ आवाहान गरेको सन्दर्भमा म पनि घरमै सेल्फ क्वारेन्टीनमा बसीरहेकोले माननीयज्यूलाइ भेटी कुरा राख्न पाउने अवस्था नभएको र लकडाउनको प्रभावले खाद्य आपूर्ति श्रृंखला तथा कृषि क्षेत्रमा गम्भीर खतराका संकेत देखिन सुरु गरिसकेको कुरा मनन् गरी यस बिद्युतिय माध्यम मार्फत केहि कुरा माननीयज्यू समक्ष राखेको छु, आशा छ तपाईसम्म पुग्नेछ ।

हाम्रो मन्त्रालयले चैत्र १४ गते मातहतका निकायलाई लकडाउनको अवस्थामा पनि सुरक्षा निकायको समन्वयमा खाद्यान्न, तरकारी, दूध, फलफूलदेखि दानाजन्य उत्पादनको ओसारपसारमा सहजीकरण गर्न सर्कुलर जारी गरेको गरेको थियो । यस सर्कुलरले दैनिक उपभोग्य बस्तुको आपुर्तिलाइ केहि सहज बनाउने अपेक्षा गर्न सकिन्छ तथापि यति मात्रैले आपुर्ति श्रृखला सहज हुँदैन र कृषि क्षेत्रमा संलग्न तमाम मजदुर, साना तथा ठुला किसान र ब्यावसायीहरुको चुनौती समाधान हुन सक्दैन। जुन वर्गका लागि माननीयज्यू राजनीतिमा लाग्नुभएको थियो त्यो बर्ग हाल तपाइले सम्हालेको मन्त्रालयमा बिभिन्न रुपमा गाउँ–गाउँका सिंहदरवारहरुमा आवद्द रहेका छन् ।

दलाल पुँजीवादको जुत्ता र समाजवादको टोपी लगाउँने बर्ग यस मन्त्रालयमा छैन र समाजवा

प्रतिक्रिया दिनुहोस्