पुनर्निर्माणको दुई वर्षे लक्ष्य र कार्ययोजना पारित

0
12

पुनर्निर्माणको दुई वर्षे लक्ष्य र कार्ययोजना पारितनुवाकोट । राष्ट्रिय पुनर्निर्माण प्राधिकरण निर्देशक समितिले पुनर्निर्माण तथा पुनर्स्थापनाको आगामी लक्ष्य तथा कार्ययोजना पारित गरेको छ ।

प्रधानमन्त्री एवम् राष्ट्रिय पुनर्निर्माण प्राधिकरण निर्देशक समितिका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीको अध्यक्षतामा बिहीबार बसेको निर्देशक समितिको बैठकले आउँदो दुई वर्षभित्र पुनर्निर्माण तथा पुनस्र्थापनाको काम सम्पन्न गर्ने गरी पुनर्निर्माण तथा पुनर्स्थापनाको आगामी लक्ष्य तथा कार्ययोजना पारित गरेको हो ।

त्यसका लागि आवश्यक बजेटको व्यवस्था गर्न अर्थ मन्त्रालय, राष्ट्रिय योजना आयोगसहित दातृ राष्ट्रहरुसँग छलफल निर्णय पनि गरिएको प्राधिकरणका प्रमुख कार्यकारी अधिकृत सुशील ज्ञवालीले जानकारी दिनुभयो ।

दातृ राष्ट्रहरुले सम्झौता अनुसारको बजेट उपलब्ध नगराएपछि पुनर्निर्माण तथा पुनस्र्थापनाका लागि थप बजेटको व्यवस्था गर्न निर्देशक समितिले पुनः दातृ राष्ट्रहरुसँग छलफल गर्ने निर्णय गरेको हो ।

प्राधिकरणले प्राविधिकहरु परिचालन गर्नु अघि नै निजी आवास बनाएकाहरुलाई अनुदान दिने गरी कार्यविधि पनि संशोधन गरेको छ । प्राविधिकहरु परिचालन गर्नु अघि नै निजी आवास बनाएकाहरुलाई पनि अनुदान दिने गरी त्यसे सम्बन्धी कार्यविधि पनि बैठकले पारित गरेको प्रमुख कार्यकारी अधिकृत ज्ञवालीले बताउनुभयो ।

समितिले गएको वर्ष निजी आवास निर्माणका काम सुरु गरेकाहरुलाई यस वर्षभित्र अनुदान रकम उपलब्ध गराइसक्ने निर्णय पनि गरेको छ । आगामी आर्थिक वर्षभित्र निजी आवास निर्माणको काम सम्पन्न हुने गरी अनुदान उपलब्ध गराउने निर्णय पनि गरिएको समितिले जनाएको छ ।

त्यसैगरी प्राधिकरण निर्देशक समितिको बैठकले स्थानीय तहमा पनि विपद् व्यवस्थापन हुने गरी नशाङ्कनको काम अघि बढाउने निर्णय पनि गरेको छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्